Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Zapalniczki

Zapalniczka to niezbędny atrybut każdego palacza. Przydaję się też na wakacjach czy w sytuacjach, kiedy natychmiast potrzebujemy krótkotrwałego źródła światła.

Zapalniczka benzynowa

Bardzo popularna jest zapalniczka benzynowa. Jej konstrukcja jest niezwykle prosta. Składa się z sześciennej obudowy o prostokątnym kształcie oraz prostej klapki c...

Zapalniczka to niezbędny atrybut każdego palacza. Przydaję się też na wakacjach czy w sytuacjach, kiedy natychmiast potrzebujemy krótkotrwałego źródła światła.

Zapalniczka benzynowa

Bardzo popularna jest zapalniczka benzynowa. Jej konstrukcja jest niezwykle prosta. Składa się z sześciennej obudowy o prostokątnym kształcie oraz prostej klapki czy pokrywki. Wewnątrz znajduje się natomiast komora wypełniona materiałem wchłaniającym wilgoć. Zwykle jest to bawełniany wkład, ale może także być on wykonany z bardziej nowoczesnych, syntetycznych materiałów. W nim umieszczony jest również bawełniany knot, który przez niewielki otworek wyprowadzony jest w górnej części zapalniczki bezpośrednio pod wspomnianą klapkę. Knot wchłania benzynę, która zapala się od krzesanej iskry. Olbrzymią zaletą tego typu zapalniczek jest ich niezawodność. Trudno je zniszczyć i są bardzo odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Zapalniczka żarowa

Dla osób, które potrzebują źródła ognia, nadającego się do zastosowania w każdych warunkach atmosferycznych zaprojektowana została zapalniczka żarowa. Często nazywana jest też sztormową, gdyż jest niezwykle odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Zapalniczka zapali się, nawet gdy wieje silny porywisty wiatr czy występują opady deszczu.

Zasada działania, także tutaj jest bardzo prosta. Strumień gazu jest wyrzucany pod ciśnieniem i zapalany wewnątrz, dlatego właśnie nie gaśnie on pod wpływem podmuchów wiatru. Dodatkowo zapalniczka ta jest odporna na działanie wilgoci. Należy również docenić jej elegancje. Współcześnie projektuje się je w rozmaitych kształtach i formach.

Więcej

Zapalniczki Jest 1219 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 1219 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 1219 elementów