Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

Herbaty

Herbata Yerba Mate to południowoamerykańskie cudo, które na coraz większą skalę podbija światowe rynki, w tym także rynek polski.

Rodzaje yerba mate

Herbata Yerba Mate oferowana jest pod bardzo wieloma różnymi postaciami, chociaż podzielenie jej na konkretne rodzaje jest stosunkowo trudne. W jej przypadku bowiem nie można mówić bezpośrednio o ...

Herbata Yerba Mate to południowoamerykańskie cudo, które na coraz większą skalę podbija światowe rynki, w tym także rynek polski.

Rodzaje yerba mate

Herbata Yerba Mate oferowana jest pod bardzo wieloma różnymi postaciami, chociaż podzielenie jej na konkretne rodzaje jest stosunkowo trudne. W jej przypadku bowiem nie można mówić bezpośrednio o odmianach, jak to jest w przypadku kawy, a porównywanie jej do czarnej herbaty też jest bardzo wątpliwym działaniem. Zazwyczaj Yerba Mate dostępna jest w odmianach smakowych, klasycznych, mocnych i terere. W sklepach można spotkać także Yerba Mate Green, herbaty instant, herbaty w saszetkach, w puszkach i specjalne saszetki cocido.

Dlaczego Yerba Mate?

Od rodzajów Yerba Mate ważniejsze jest to, dlaczego w ogóle pić Yerba Mate? Napój ten jest prawdziwym hitem w Ameryce Południowej głównie dlatego, że ma działanie bardzo podobne do kawy, ale chociaż bardzo skutecznie pobudza, nie jest to pobudzenie związane z produkcją kortyzolu, tak zwanego hormonu stresu. Yerba Mate nie podnosi ciśnienia krwi, jak robi to kawa, a wręcz przeciwnie, jest w stanie je całkiem skutecznie regulować. Yerba Mate nie zaburzy także rytmu snu i czuwania.

Składniki odżywcze, jakie zawiera Yerba Mate, są dla nas bardzo korzystne, chociaż nikt się herbatą nie wyżywi. Ważniejsze od nich jest to, że mamy tutaj do czynienia z napojem podawanym w sposób unikalny. Herbata Yerba Mate jest równie dobra na zimno, co na ciepło, a w lecie bardzo wiele osób po prostu uzupełnia w niej wodę, po czym przez cały dzień popija uzyskiwaną w ten sposób bez końca herbatę.

Więcej

Herbaty Jest 109 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 109 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 109 elementów